Sauny

Sauny a infrasauny MARIMEX  

Při komunikaci s klienty je často kladeným požadavkem instalace moderní infrasauny do technické místnosti. Protože se ve většině projektů počítá s prostorem pro další výbavu a navíc lze moderně řešené sauny umístit v podstatě do jakéhokoliv pokoje, připravili jsme pro Vás ve spolupráci s firmou Marimex jako volitelné vybavení níže uvedené typy saun. Veškerou nabídku je možno shlédnout přímo na stránkách firmy Marimex, případně můžete na obchodním oddělení, nebo přímo na prodejně konzultovat rozšířenou, či akční nabídku. Ceník jednotlivých typů infrasaun je totožný s nabídkou firmy Marimex. V případě objednávky v rámci smlouvy o dílo, nebo v průběhu výstavby, ušetříte náklady na dopravu na místo stavby, montáž a zapojení. Infrasauny a sauny, které nabízíme, se vyznačují vysokou kvalitou za rozumné ceny.

Pro ty, kteří o saunovaní nic nevědí, uvažují o něm a hledají informace, potřebné k rozhodnutí

  • Co je to infrasauna

Infrasauny v posledních letech získávají u českých zákazníků stále větší oblibu. Není divu, když jsme téměř polovinu roku vystaveni chladnému a sychravému počasí. Infrasauna jako součást vybavení bytu není již ničím neobvyklým. Pobyt v infrasauně má na lidské zdraví i psychiku blahodárné účinky. Infračervené paprsky v infrasauně tělo prohřívají do hloubky až 4 cm při teplotě od 35 do 60 stupňů Celsia. Infrasauna je proto ideálním řešením i pro ty z nás, kterým je klasická sauna ze zdravotních důvodů zapovězena. Infrasauna je navíc cenově dostupná, vyrábí se v mnoha variantách i velikostech a provozní náklady jsou minimální. Infrasauna se nahřívá 10 minut a jedno saunování vyjde v naší dřevostavbě na pouhých 6 Kč.

  • Infrasauna a klasická sauna

Abychom pochopili, co je infrasauna a na jakém principu pracuje, poukážeme na rozdíly mezi saunou klasickou a infrasaunou. Infrasauna se od finské sauny liší zejména šetrnějším způsobem saunování.  Infrasauna totiž ohřívá tělo pomocí infračerveného záření, které proniká přímo do svalových tkání. Díky tomu se organismus v infrasauně intenzivně prohřívá při teplotě max. do 60 stupňů, aniž by byl zatěžován. Pouze zbytek tepla infrasauna rozptýlí do prostoru. Infrasauna také zajišťuje díky infračervenému záření 3x vyšší produkci potu a tím účinnou detoxikaci organismu. V klasické sauně je okolní vzduch ohříván a dosahuje vysokých teplot. Spolu s prudkým ochlazováním je finská sauna pro organismus větší zátěží než infrazáření v infrasauně. Infrasauna je proto doporučována i lidem se zdravotními komplikacemi. Blahodárné účinky infrasauny mohou ocenit kardiaci, astmatici, alergici a lidé s vysokým nebo nízkým krevním tlakem.

Dalším důležitým aspektem pro výběr infrasauny je použití topidel. Nejklasičtější typ představuje infrasauna s karbonovými topidly (tzv. infrasauna carbon) a infrasauna s keramickými topidly. Infrasauna s keramickými topidly se velice rychle zahřeje a vydává příjemné sálavé teplo, kterému dávají přednost lidé s bolestmi zad a kloubů. Karbonová infrasauna se zahřívá o něco déle, ovšem její záření je rovnoměrnější, efektivnější a topidla mají delší životnost. Novinkou letošní sezony je infrasauna s tzv. red light topidly, kterou na český trh exkluzivně dodává pouze naše společnost. Infrasauna s red light topidly kromě intenzivního sálavého tepla vyzařuje také světlo a umocňuje jeho blahodárné účinky.

  • Infrasauna vám zajistí již dlouho známé saunování, ale v tělu příjemnějších podmínkách. Infrasauny se odlišují od klasických saun energickou úsporou a fungováním již při nižších teplotách. Infrasauny se dají jednoduše umístit i jakéhokoliv pokoje. Předehřátí infrasauny je nutné na pouhých pět až deset minut. U infrasauny nečekejte žádná kamna s kameny, která se musí polévat vodou a množství páry a vlhkého vzduchu. Funkčnost zajišťují digitální řídící jednotky s regulací zvolené teploty.
  • Infrasauny nezaberou velký prostor, jejich instalaci a montáž provedeme v rámci vlastní výstavby a ohlášení stavby. Infrasauna se dokonce vejde i do menší technické místnosti, kde lze umístit infrasauny pro jednu, nebo pro dvě osoby. Pro využití volných rohů se zhotovují také rohové infrasauny. Infrasauna se dá instalovat na různé povrchy. Jedinou podmínkou ke zprovoznění je elektrická zásuvka o příkonu 230 V.
  • Nabízíme infrasauny pro různý počet osob, od saun pro jednu osobu, přes praktické rohové infrasauny, mobilní přenosné sauny, sauny pro dvě a více osob a nabízíme aktuální nabídku: infrasauny v akci.

 

InfraMar 3000H-RL

11105515 – Infrasauna InfraMar 3000 H – RL

Moderní infrasauna InfraMar 3000 H – RL je vhodná pro dvě osoby. Jedná se o novinku letošní sezóny a nástupce nejoblíbenějšího modelu InfraMar 3000 s keramickými topidly. Infrasaunu Inframar 3000 H-RL dodává na český trh exkluzivně pouze firma Marimex. Vlnová délka infrazářiče je 6 – 16 micrometrů a infrasauna tak splňuje nejpřísnější směrnice EU. Záruka: 3 roky

sauna

 

Počet osob: 2
Rozměry:
šířka x hloubka x výška
120 x 120 x 194 cm
Příkon / napětí: 1,7 KW / 230 V
Počet a typ ohřevů: 4 ks keramických topidel1 ks red-light topidel
Materiál: kanadský jedlovec (hemlock)
Ovládací panel: vnitřní a venkovní
Opěrka zad: ne
Sklo a dveře: čiré tvrzené sklo, celoskleněné dveře
Tloušťka skla: 5 mm
Světla: 1 ks světla na čtení
Střešní ventilace: ano
Teplotní senzor: ano
Věšák na ručníky: ano
Ionizátor: ano
Rádio / MP3 s dálkovým ovladačem: ano
Polička na nápoje: ne
Hmotnost a rozměry balení: 187x104x30 cm, 100 kg

InfraMar 3000H-RL

11105539 – Infrasauna Classic 2000

Infrasauna vhodná pro jednu osobu. Zaujme doplňkem vnitřních prostor s výhledem do okolí. Infrasauna je vyrobena z kvalitního dřeva kanadského jedlovce. Výhodou jsou také karbonová topidla, která mají extrémně dlouhou životnost. Vlnová délka infrazářiče je 6 – 16 micrometrů a infrasauna tak splňuje nejpřísnější směrnice EU. Záruka: 3 roky

Classic 2000

11105518 2

Počet osob: 1
Rozměry:
šířka x hloubka x výška
93 x 103 x 190 cm
Příkon / napětí: 1,7 kW / 230 V
Počet a typ ohřevů: 7 ks karbonových topidel
Materiál: kanadský jedlovec (hemlock)
Ovládací panel: vnitřní
Opěrka zad: ne
Sklo a dveře: pískované tvrzené sklo,
celoskleněné dveře
Tloušťka skla: 6 mm – dveře
6 mm – okno
Světla: 1 ks světla na čtení
Střešní ventilace: ano
Teplotní senzor: ano
Věšák na ručníky: ne
Ionizátor: ano
Rádio / MP3 ano
Polička na nápoje: ne
Hmotnost a rozměry balení: 186 x 101 x 30 cm; 98 kg
113 x 101 x 29 cm; 34 kg

Upozornění: Účinky infrasauny nejsou závislé na dosažené teplotě uvnitř kabiny. Infračervené záření působí i při nižších teplotách. Optimální teplota v sauně je cca 50°C.