Vytápění

V našich domech montujeme v základním provedení na klíč bez příplatku následující topné systémy:

 1. Elektrické podlahové topení polo akumulačním topným kabelem
 2. Elektrické podlahové topení nízkotepelnou folií
 3. Hybridními přímotopy
Domy můžeme za příplatek vybavit také:
 • Tepelným čerpadlem
 • Tepelným čerpadlem v kombinaci se solárním ohřevem vody
 • Fotovoltaickými články
 • Krbovými kamny
 • Komín je možno zhotovit u přízemního domu za 50.000,- Kč bez DPH,  u domu s podkrovím za 61.000,- Kč bez DPH
Rekuperací se zabýváme v samostatném odstavci „Větrání a rekuperace“.

Elektrické podlahové topení topným kabelem, nebo rohoží s topným kabelem 

 • Přesná regulace zabezpečí tepelnou pohodu přesně v potřebný čas, v každé místnosti individuálně. Lze snadno nastavit dobu útlumu na různé dny v týdnu, v jednotlivé dny nastavit tepelnou křivku pro příchody a odchody z domu (odchod do práce, příchod ze školy, odchod za účelem zájmových činností, nákup, příchod, spánek). Samozřejmostí jsou speciální režimy pro dovolené a možnost ovládat topení na dálku.
 • Absolutní bezúdržbovost bez nutnosti servisních zásahů a kontroly systému zajišťuje dlouhodobou životnost, tj. 40 a více let.
 • Nejnižší sazbu za EP využijete i při ohřevu vody, praní, vaření, žehlení, použití veškerých spotřebičů, což znamená další úspory.
 • Tepelná pohoda je nejvyšší výhodou. Nízká teplota povrchu nevíří prach, nedochází k jeho přepalování, kvalita vzduchu se použitím topných kabelů téměř nemění. Kabel produkuje sálavé teplo, které lidské tělo vnímá a přijímá nejlépe.

topnykabel

Elektrické podlahové topení nízkotepelnou folií

folietopnaJe alternativou elektrického podlahového vytápění. Má nespornou výhodu v praktické nezničitelnosti. I v případě poškození (průrazu podlahy) nedochází k omezení topení nejen v okruhu, ale i v konkrétním místě, netopí pouze příslušná poškozená část. Je velmi výhodná při kladení pod laminátové a dřevěné plovoucí podlahy, kdy může plnit funkci komfortní teplé podlahy, ale i hlavního topení v místnosti. Mohou být instalovány po celé ploše, tedy i pod místa později osazená nábytkem. V současné době používáme topné folie Ecofilm – kliknutím na název budete přesměrování na webové stránky dodavatelů těchto folií. Velkou předností před ostatními systémy je snadná možnost využít tyto folie k vytápění i k osazení do zdí a stropů v místnostech, kde nelze použít podlahový systém a kde je zapotřebí veškerých dostupných ploch bez omezení.

Sálavé panely s podílem infra záření, tzv. hybridní přímotopy

panel PremierJe konstrukčně zajímavý a nový přímotop, který kromě tepelné pohody, tj. přímého ohřevu vzduchu, produkuje až do 40% celkového výkonu i sálavé teplo, šířící se prostorem formou infračervených paprsků. Tyto se zachycují na předmětech, kde se vlnová délka infra záření přeměňuje na teplo a tělesa, včetně obyvatel, jsou takto intenzivně ohřívána. Jedná se o obdobu slunečního záření. Na rozdíl od běžných přímotopů, tj. konvektorů, u kterých se teplý vzduch šíří v prostoru nerovnoměrně, prudce zahřívá průchozí vzduch, tento rovnoměrněji zahřívá celý prostor a zlepšuje tak tepelnou pohodu i za nižších teplot, aniž by došlo ke snížení tepelného komfortu. Topné těleso je zhotoveno přes celou plochu a ochranná mřížka umožňuje prostup sálání do místnosti. Jedná se o velmi rychle, dobře a účelně regulovatelný systém jak na jednotlivých konvektorech způsobem Comfort (nastavení na požadovanou teplotu), Econom (-3,5 st. pod teplotu Comfort), Antifrost (7 st. C nezámrzný systém na dovolenou v zimních měsících), tak v součinnosti s regulačním systémem celého domu volbou PROG.